Erdi'nin Gezegeni

Erdi Yıldız'ın Kişisel Blogu

Anasayfa » Genel » Hayat » Gebze-Harem Minibüs Hattı

Gebze-Harem Minibüs Hattı

Erdi tarafından yazıldı KATEGORİLER: Hayat

Gebze – Harem Minibüsünden Bir Kare

Geçen gün Pendik’ten eve doğru giderken -saat gece yarısına geliyordu bu arada- haliyle Gebze-Harem minibüsünü kullandım.
“İstanbul’dan Gebze’ye başka ulaşım şekli yok mu?” diye soracak olursanız; elbette var. Banliyö treni var. Gebze-Haydarpaşa arasında. Ama ray yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu yüzden Gebze-Pendik arası banliyö çalışmıyor.

Gebze-Harem Her Gün Başka Bir Alem

Minibüslerde her gün farklı farklı insanlar görüyor insan. Bazı insanlar kendi halinde, bazıları ise kavga edecek adam arıyor. Bazılarının alkolden kafası yerinde değil. Bazıları ise her gün aynı ritüeli uygulamaktan ötürü hayata küsmüş.
Tehlikeli olaylar da olmuyor değil hani. Hırsızlar kol geziyor. Siz farketmeden telefon, cüzdan ve ne bulurlarsa alıp götürüyorlar. Hatta cebinizdeki sigara paketini bile. 🙂

Minibüsteki Yazılar

Çoğu minibüs sahipleri, minibüslerini modifiye ediyorlar. Deri koltuklar, hayvan tüyünden yapılma ön kabin kaplaması. Müzik için ses tesisatı. Ya da LED ışıklandırmalar.
Herkes kendi zevkine ve isteğine göre düzenliyor minibüslerini. Bazıları yabancı plakaları -genellikle Amerikan eyalet plakaları bunlar- ön cama yahut yan camlara süs niyetine yapıştırıyor. Bazıları ise özlü sözler ya da kamyon arkası yazıları biz yolcularla paylaşıyor.

“Ön koltukta uyumak ve telefonla geyik yapmak yasaktır.”

WordPress iOS Uygulaması

Bu yazımı iPhone’umdaki WordPress uygulaması ile yazıyorum. Sonraki konularda WordPress uygulaması hakkında bir inceleme de yayınlayıp; uygulamanın artı ve eksilerini sizlerle paylaşmak isterim.

Erdi

Erdi
Erdi Yıldız, blog yazmaya çalışan bir internetsever :)

4 Responses so far.

 1. maynak yazar dedi ki:

  bu hatları kaldırmaları çok iyi olacak…

  • Erdi Erdi dedi ki:

   Şu metro Gebze’ye kadar gelsin de, isterlerse D-100 karayolunu da kaldırsınlar 😀
   Gerçi o metro Gebze’ye ulaşana kadar biz kim bilir nerelerde oluruz 🙂

 2. Emre KILIÇ dedi ki:

  Gebze-Harem de seyehat(!) ederken, dramdan bahsetmemek olmaz sanırım, boş bir koltuk bulup oturduysan ayaktaki insanlar sürekli sana bakıyor dram, kalkıp yer verdiğinde ayrı bir dram.

  • Erdi Erdi dedi ki:

   O dediğin banliyö treniyle yolculuklarda çok oluyor. Yer vermen için dibine kadar girip, amiyane tabirle fortçuluk dahi yapıyorlar 🙂


Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz.

Popüler Yazılar

İnceleme : CSR Racing Oyunu

Drag ( Kalkış ) Yarış Oyunu CSR ...

Türkiye'de Neden Çok & Kaliteli Sporcu Yetişmiyor?

Neden Sporcu Yetişmiyor ? Çocukken yol ortalarında ...

Tükürülen Sakızlar

Yere Tükürmek Bir Nevi İhtiyaç Yere tükürmek. ...

Gebze-Harem Minibüs Hattı

Gebze - Harem Minibüsünden Bir Kare Geçen ...